הדברה משולבת / הדברה בשיטת IPM

חברת הדברות השפלה מספקת שירותי הדברה משולבת בשיטת IPM. שיטת ההדברה המתקדמת מציעה פתרון כולל להדברת מזיקים במטרה להדביר ביעילות ולשמור על הסביבה גם יחד.
מה היא הדברה בשיטת IPM ?
שיטת Integrated Pest Management – IPM או שיטת הדברה המשולבת המציעה פתרון כולל לבעיית המזיקים.
ככל שהמזיקים התרבו והפכו מתוחכמים יותר כך חומרי ההדברה הפכו אגרסיביים יותר והשפעותיהם השליליות על בני האדם.
שיטת הדברה המשולבת היא למעשה שיטת עבודה משופרת שמטרתה לספק פתרון טוב לבעיית המזיקים תוך מזעור התופעות השליליות של חומרי ההדברה.
למה כדי לבחור בשיטת IPM ?
מזעור הפגיעה באיכות הסביבה, צמצום החשיפה לחומרי הדברה כימיים בבית או באזורי תעשייה וחקלאות והתמודדות עם יכולתם של המזיקים השונים לפתח עמידות לחומרי ההדברה הכימיים הן שלושת הסיבות העיקריות לשימוש בשיטת ההדברה המשולבת.
שיטה זו מצמצמת ככל האפשר את השימוש בחומרי הדברה מסוכנים ושואפת לוותר עליהם לחלוטין.
הדברה בשיטת IPM 
הדברה משולבת בשיטת IPM . 
איך זה עובד?
שיטת IPM היא למעשה שילוב בין הדברה ביולוגית והדברה כימית. תהליך ההדברה המשולבת בנוי מפיקוח ובקרה על המזיקים, מניעת גישה של המזיקים לאזור, טיפול מונע על ידי הקפדה על נקיון ומציאת פתרונות טבעיים להרחקת מזיקים.
עקרונות שיטת הדברה המשולבת
בדרכי הגישה – חסימת דרכי הגישה, פתחי הניקוז ופרצות נוספות באמצעות איטום ומסננים מתאימים.חיטוי וניקיון – טיפול במוקדים אליהם נמשכים המזיקים כמו נקודות ביוב, פסולת או מים עומדים.גילוי מוקדם – איתור מזיקים בשלבים מוקדמים בכדי למנוע התרבות ולצמצם את הצורך להשתמש בחומרי הדברה חריפים.פתרונות טבעיים– שימוש בחומרים טבעיים למשיכת המזיקים לאזור אחר באמצעות ריחות או פיזור חרקים המהווים אויבים טבעיים וניזונים מהמזיקים עצמם ושימוש בחומרים לא רעילים ללכידת המזיקים.מי יכול לבצע הדברה משולבת?
יישום שיטת IPM דורש ידע וניסיון ואינו מתאים לכל אחד.
בניית תכנית עבודה בשיטת הדברה המשולבת דורשת היכרות מעמיקה עם סוגי המזיקים, חומרי ההדברה והשטח המטופל וכמובן את היכולת לשלב ביניהם באופן יעיל ואפקטיבי.